Біогазовня на Хелефельдскій височині


В останні місяці швейцарська компанія Renergon спроектувала і побудувала так звану установку для твердої ферментації в Hellefelder Höhe під Зундер. Установка розширює площадку компостування Hellefelder Höhe, в якій з 1997 року біовідходи західного регіону Hochsauerlandkreis утилізуються і переробляються на компост з підтримкою енергетичного генератора, виробляючого електрику з біогазу.

Одночасно з проектуванням і будівництвом установки компанія Innogy Netzservice і Westnetz GmbH, оператор розподільних мереж Innogy, надали сучасну трансформаторну підстанцію для подачі енергії в електромережу. Компанія Friedrich und Reimund Klute GbR експлуатує установку для компостування на заводі Hellefelder Höhe. Кілька років тому у 34-річного пейзажиста виникла ідея разом зі своїм батьком не тільки переробляти органічні відходи в цінний компост, а й виробляти з них енергію. “Але до сих пір нам не вистачало відповідної технології”, – говорить Фрідріх Клютов.

В експлуатації з серпня

У минулому році ситуація змінилася завдяки пропозиції швейцарського виробника біогазових установок – компанії Renergon. На новій установці біовідходи спочатку використовуються для отримання енергії, а потім переробляються на компост і додатки до ґрунтів. Завод був введений в експлуатацію в серпні, після приблизно річного періоду будівництва. Біовідходи, які в основному поставляються з міст Дюссельдорф, Сандерн, громади Еслое і деяких районів міста Мешеде на Хеллефельдер Хёе, спочатку подрібнюються. Сортування потім здійснюється через кілька станцій де сортується все, що не надається до компостування. До таких речовин відносяться, наприклад, метали та пластмасові відходи. Спочатку процес сортування проводиться механічно, а потім навченими робітниками. Подрібнені чисті біовідходи потім заповнюються в так звані ферментербокси, в які додаються мікроорганізми, що і виробляють біогаз. Цей біогаз складається приблизно з 55 відсотків метану і 45 відсотків вуглекислого газу і служить паливом для двох теплоелектроцентралей, які виробляють електричну і теплову енергію з біогазу. Тепло використовується для роботи ферментаційної установки, тобто для провадження додаткового палива. Електроенергія, з іншого боку, фактично новий і цінний продукт, подається в місцеву мережу.

Компостний завод забезпечує електроенергією 1100 домогосподарств

“За допомоги нашої системи ми можемо постачати електроенергію близько 1100 домогосподарствам”, – говорить Фрідріх Клютов. Повний контейнер для органічних відходів з вмістом 120 літрів має енергетичний еквівалент від чотирьох до п’яти літрів топкового мазуту. Таким чином, ферментація відходів вносить дуже вагомий внесок в енергетичну революцію, але, звичайно, без відповідної технології ця енергія не може бути подана в енергосистему. Тому на заводі в Хеллефельдер Хёе були задіяні також проектувальники Вестнетц ГмбХ, оператор розподільних мереж Innogy SE: На замовлення компанії “Біогаз Хеллефельдер Хёе ГмбХ” Вестнетц спроектував нову трансформаторну підстанцію, здатну приймати енергію з установки і подавати її в мережу. “Для цього замовлення було необхідно індивідуальне рішення». Починаючи з планування і створення індивідуального проєкту і закінчуючи вибором підприємства-виконавця, ми змогли самостійно надати клієнту повний комплект послуг і продемонструвати наші технічні ноу-хау “, – пояснює Герхард Квік з відділу продажів Innogy Netzservice.

Джерело: lokalkompass.de, 19.09.2019

By |2020-01-29T13:26:53+03:00December 17th, 2019|