Наскільки ефективним є біогаз?

Анаеробна переробка біовідходів – екологічно чисте джерело енергії і запорука здорових грунтів.

Зростаюче заміщення біогазом таких викопних видів палива, як природний газ, значно поліпшило б світові кліматичні показники. Нестачі в кліматично нейтральному біометані не передбачається, адже біомаса – це, мабуть, самий недооцінений і до того ж нескінченний природний ресурс в світі.

Домінуюча на планеті лінійна економічна система передбачає спалювання та захоронення відходів, що суперечить ідеї сталого розвитку.

Економіка ж замкнутого циклу наслідує круговорот речовин в природі, на підставі якого створюється ланцюг живлення без відходів і викидів. У нашому світі з обмеженими ресурсами стійкою є лише економіка, що базується на вторинній переробці.

Сучасні джерела сировини незмінно зелені. Органічні залишки і відходи міського середовища, тваринництва, сільського господарства, харчової промисловості та послуг з харчування – все це перетворюється в екологічну енергію, цінне органічне добриво і компост для оздоровлення ґрунтів. Це величезний неосвоєний ресурс, у великій кількості наявний в усьому світі.

Біогаз при цьому завжди доступний, легко транспортується й зберігається незалежно від погодних умов і пори року, що робить його гнучким у використанні, наприклад, для місцевого або регіонального енергопостачання, та в якості палива для транспорту. Виробництво біогазу не тільки не забруднює навколишнє середовище, але також безпосередньо знижує шкідливі викиди метану зі звалищ. Метан в 25 разів потужніший парникового газу CO2, який вважають основним фактором глобального потепління.

Суха або ж тверда ферментація зарекомендувала себе, як оптимальна технологія переробки таких органічних відходів, що по всьому світу зустрічаються переважно в твердій і стабільній формі. Ця технологія відкриває нову епоху біогазу.

  • Універсальність при виборі субстрату. Спеціально розрахована на біомасу з високим вмістом твердої речовини.
  • Повністю ігноруються домішки і сторонні речовини (наприклад, пластик, метали, каміння)
  • Нехитра, але надійна технологія з низькими витратами на обслуговування та невеликим часом простою.

Поміж іншим, існують такі додаткові переваги в порівнянні з рідинними системами ферментації:

  • Низькі експлуатаційні витрати.
  • Низьке зношування компонентів установки
  • У більшості випадків немає необхідності в попередній обробці біомаси.
  • Невеликі потреби у воді, технологія придатна для посушливих регіонів.

Цикл замикається поверненням в ґрунт дигестату, високопоживного органічного залишку по ферментації з великою часткою гумусу.

Досвід застосування дигестату показує, що крім підживлення рослин поліпшується сама структура ґрунту зі зростанням вмісту гумусу на орних землях. Гумусовий шар істотно покращує водоутримувальну здатність ґрунту, завдяки чому в періоди посухи можна уникнути до 70% втрат врожаю.

Цей пост-ферментаційний матеріал особливо корисний в посушливих регіонах, де слугує основою для перетворення пересохлих, пустельних районів в зелені і родючі посівні площі, тим самим протидіючи подальшому опустелюванню.

Технологія, що забезпечує додану вартість і стійкість на місцевому рівні, сприяє формуванню глобальної концепції клімату.

Наш флагманський проект в місцевості Зундерн, Німеччина, служить яскравим прикладом замкнутого циклу з глобальним ефектом.

На компостувальній станції у Хеллефельдер Хьоє під Зундером щорічно переробляють 20.000 тон біовідходів з навколишніх населених пунктів, і все це – в рамках німецького Закону про вторинну переробку.

Від компостувальної станції очікуються такі кінцеві продукти, як якісний компост і поліпшувачі ґрунтів, тому привезені біовідходи і зелені відходи громад спочатку очищують від грубих домішок. Колісний навантажувач потім укладає матеріал у вільний ферментер до рівня 2,5 метрів. Ферментер закривається герметичними воротами з надувним ущільненням.

Органічний матеріал не переміщують протягом усього циклу, тривалість якого становить 21 день. Завдяки цьому ферментація твердих речовин не потребує складного обладнання для перекачування і перемішування. У тиждень проводиться одна-дві операції по продуванню ферментера азотом з метою викачування метану. Кількість ферментерів та їх габарити розраховані таким чином, щоб наявний матеріал оброблювався з максимальною ефективністю та економічною вигодою.

By |2020-12-15T16:12:40+03:00December 12th, 2020|